SGK Prim Affı var mı – Vergi ve Kanunlar
Go to ...

Vergi ve Kanunlar

MUHASEBE

RSS Feed

Perşembe, Ekim 18, 2018

SGK Prim Affı var mı


SGK Prim Affı var mı,

Sayfamızı takip eden okurlarımız “SGK Prim Affı var mı?” isakarakas.com’a en çok gelen soru. Biliyorsunuz en son 2014 Torba Kanunla kapsamlı bir SGK prim yapılandırması yapıldı.

Buna rağmen Gelir testi kapsamında olan milyonlarca ( Keza Çocuklar 18 yaşına kadar şartsız, 18 yaşını dolduruncaya kadar sigortalı ana ve babaları üzerinden sağlık hizmeti alabilir. Lise ve dengi öğrenim gören çocuklar için ise yaş şartı 20, Üniversiteye devam edilmesi durumunda yaş şartı 25 .) öğrenci, işsiz ve diğer kişilerin milyarlarca borcu duruyor. Özelikle gençlerin ,üniversite gençlerinin .. okul bittiğince hem işsiz hem GSS prim borcu çilesi var…

TBMM’ye sevk edile en son torbada gençlerin GSS prim borcu ile ilgili düzenleme var. Gençlerin genel sağlık sigortası prim borçlarının silinmesi için 5510 sayılı Kanuna geçici bir madde eklenmesi yönünde bir düzenleme sözkonusu. Buna göre 25 yaşını dolduruna kadar birikmiş olan gelir testi kapsamındaki GSS prim BORÇLARI SİLİNECEK… Ödeyenlerin durumu ne olacak? Tabii ki her zaman olduğu gibi üzerine SOĞUK su içecek.

ve son olarak altını çizerek diyorum ki; bu kişiler dışında şimdilik ” SSK, BAĞ-KUR, SGK” PRİM AFFI/YAPILANDIRMASINA ilişkin düzenleme yok, gündem hiç değil… Ey işverenler, çalışanlar… prim yükümlülüleri borçlarınızı düzenli olarak SGK’ya ödeyin … yoksa SGK’nın yüklü miktarda gecikme cezası ve gecikme zammını karşınızda bulucaksınız… Medyada bilgi kirliliğine inanmayın….

(C)İSA KARAKAŞ

SGK Prim Affı var mı, var şöyle ki:

Bir Cevap Yazın

More Stories From Genel

About vergivekanunlar,